Lowchens.org - Lvíček - Lowchen - Little Lion Dog - Petit Chien Lion - Löwchen

Lowchens.org - Lvíček - Lowchen - Little Lion Dog - Petit Chien Lion - Löwchen O násNOBLESA AURA

Naši lvíčci

Výstavy

Šampioni

Štěňata

Můžete nás vidět

Fotogalerie

Odkazy

O nás

Kontakty


Návštěvní kniha

O nás

 

Lowchens.org - O nás

O chov lvíčků jsem se začala zajímat v roce 1990. Díky úžasné paní Šedivé z Písku, zakladatelce chovu lvíčků v naší republice (chs Bílá zátoka), se kterou jsem se setkala na mezinárodní výstavě v Brně jsem se dozvěděla, že toto plemeno je nejen krásné, ale má zároveň fantastickou povahu. Její věta - Lvíčci jsou šašci a to po celý jejich život - mi zní v uších dodnes. A kdykoli se dívám na naše milované lvíčky, musím jí dát zapravdu. Lvíčci mne uchvátili natolik, že jsem si zanedlouho jela pro svojí první fenku, která pochází z prvního vrhu v Čechách - Anita z Bílé zátoky.

A tak to všechno začalo. . .

Lowchens.org - O násZ prvního vrhu Anity jsem si nechala fenku Ch. Ami Noblesa. Bohužel tato fena nikdy štěňata neměla. Ve snaze o rozšíření a vylepšení chovu lvíčků v ČR, jsem se rozhodla nakontaktovat některého ze zkušených a uznávaných chovatelů ve světě. Vybrala jsem si Anglii, kde měl v té době chov lvíčků již 40-ti letou tradici. Ve chvíli, kdy jsem se setkala s paní Anne Mac Donald, jsem již byla pevně rozhodnuta, že mým snem je získat fenu z chovatelské stanice Hanovarian. Tato velmi milá dáma byla uznávaná jako úspěšná chovatelka - odchovala několik anglických šampionů, ale také jako mezinárodní rozhodčí - specialista na plemeno lvíček. Jsem jí dodnes velmi vděčná, že mi dala šanci a zprostředkovala mi koupi fenky Hanovarian Rapunzel (Sally). Chovatelkou naší Sally je paní Patricia Neal, které bych tímto chtěla také moc poděkovat a to nejen za velké množství cenných rad a zkušeností v chovu lvíčků, ale také za to, že mi věřila a jako úplně neznámé začínající chovatelce prodala fenu s velmi kvalitním rodokmenem, která se stala základem našeho nynějšího chovu. . .

Lowchens.org - O násLowchens.org - O nás

 


Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 32 bytes) in /disk_1/www/org/lowchens/www/config.php on line 102